Červen 2013

Zvířata

17. června 2013 v 18:27 | Michaela Burdová
Tak a aby se neřeklo tak ještě jeden opět se zdrojem‼
První změna se týká testování na zvířatech. Díky změně Evropského lékopisu nyní výrobci některých veterinárních léčiv nemusí testovat každou jejich šarži na zvířatech, což je skvělé! Zachrání to životy tisícům zvířat! Dříve se totiž musely provádět testy bezpečnosti šarže na cílovém zvířeti. Testy byly prováděny na zvířatech, pro které byl lék určen, například na psech, kočkách, koních, kravách, ovcích nebo prasatech. Tyto opakované testy používaly velké množství zvířat a navíc objem podávané vakcíny při testech může být příliš velký a způsobovat bolest.
Teď už ale tyto testy nemusejí výrobci produktů, u nichž jsou k dispozici údaje o bezpečnosti,opakovat, a to zachrání životy tisícům zvířat po celé Evropě!
Velkou radost mám také ze zákazu divokých zvířat v cirkusech ve Velké Británii! Divoká zvířata v cirkusech totiž trpí, protože nemůžou projevovat své přirozené chování, jsou držena v malých klecích a celkově je nelidské a nepřijatelné, aby byla divoká zvířata zneužívaná pro naši zábavu!
Ze zprávy Svobody zvířat: "Po dlouhé kampani aktivistů za práva zvířat dojde ve Velké Británii k zákazu cirkusové drezury zvířat, jako jsou zebry, lvi, tygři, hadi nebo sloni. Jak nedávno oznámila britská vláda, od prosince 2015 bude možné chovat a cvičit v kočovných cirkusech pouze psy, kočky, králíky a další domestikovaná zvířata."
Pokud chcete přispět k zákazu divokých zvířat i u nás, rozhodně NENAVŠTĚVUJTE cirkusy, zajímejte se o tutu problematiku, podepistujte petice, pište články... Hlas lidu má obrovskou sílu, tady vidíte důkaz! Žádný ze zákazu by nikdy nevznikl, kdyby nebylo hlasu lidu.
Další radostná zpráva je, že se blíží zákaz chovu kožešinových zvířat v Norsku! Norská strana práce na svém sjezdu odhlasovala, že do svého volebního programu přidá zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat. To znamená, že se na tomto problému bude příští 4 roky pracovat a vypadá to velmi nadějně.
Informační manažer Norwegian Animal Protection Alliance Live Kleveland k tomu řekl: "Jedná se o důležitý mezník a báječnou zprávu pro životní pohodu zvířat v Norsku. Své úsilí budeme do budoucna soustředit na Konzervativní stranu, což však bude vyžadovat zcela jinou strategii."
V Norsku se chovají především norci a lišky. V současné době se zde nachází okolo 500 kožešinových farem, což je naprosto šílené, když si představíte, kolik zvířat tu musí ročně zemřít neskutečně bolestivou smrtí!
Zákaz chovu kožešinových zvířat platí už ve Velké Británii, Belfastu, Nizozemsku, Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině. Nepřímý zákaz potom v Srbsku, Bulharsku, Švýcarsku, Německu a Švédsku.

Petice pro Pražskou zoo

17. června 2013 v 18:22 | Michaela Burdová
Tak ahojky lidičky. Asi po dvou měsících přiávám nový článek. A máme tu rovnou o zvířatech. Kopírovat jen se zdrojem‼‼‼ Jelikož to není z mího blogu. Zdroj: viz pod článkem
Povodně zasáhly nás všechny a každý se s tím nějak vyrovnáváme (z našeho potoku se stala řeka a do smíchu nebylo nikomu), někdo měl větší štěstí, někdo menší, ale všichni soucítíme s těmi, koho povodně postihly nejvíce - s lidmi, kteří ztratili své blízké nebo střechu nad hlavou.
Bohužel ale velká voda zaútočila i na nevinné zvířecí tváře. Pomozme Pražské zoo ochránit zvířata proti povodním! Podepišme petici! Jedná se o dostatečné výstavby ochrany pro pražskou zoologickou zahradu a její zvířecí obyvatele.
Podpis vás nic nestojí, tak se přidejte! Můžete také poslat dárcovskou sms (DMS) stejně jako já, pomůže všechno!
Dál -->